FURNITURE / Tables / Console table 6057558

nr 605 7558

CONSOLE TABLE

Victorian style, length: 80, width: 36, height: 79, wear.

Nyrokoko, längd: 80, djup: 36, höjd: 79

Condition: slitage

100

SEK 1300

Monday October 19 2009
at 18:17:50

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.